Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svůj souhlas můžete odmítnout zde.

Vitamíny a minerály

VIP MAMI® Quattro+ obsahuje komplex 12 vitaminů a 9 minerálů:

Kyselina listová (vitamin B9) přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk.

Doplněk stravy VIP MAMI® Quattro+ obsahuje kyselinu listovou ve formě nejnovéjšího folátu 4. generace Quatrefolic®. Jde o biologicky aktivní formu kyseliny listové, kterou může tělo přímo využít (obzvlášť vhodné při tzv. MTHFR mutaci).

Doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje u těhotných žen hladinu folátu. Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Příznivého účinku se dosáhne u žen v reproduktivním věku při doplňkovém denním příjmu folátu 400 μg v době nejméně od jednoho měsíce před početím a do tří měsíců po početí.

Vitaminy C a E působí jako antioxidanty. Vitamin C se podílí i na normální tvorbě kolagenu v krevních cévách, kostech, chrupavkách, dásních a kůži a zlepšuje vstřebávání železa, jehož potřeba v období těhotenství rovněž vzrůstá.

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.

Zinek přispívá k normální syntéze DNA.

Železo je důležité zejména pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu.

Jód, jeho dostatečný příjem přispívá ke správné funkci nervového systému.

Vitamíny a minerály

VIP MAMI® Quattro je doplněk stravy. Nenahrazujte pestrou a vyváženou stravou.